Answer:
(0,0) and (60,0)
Step-by-step explanation:
because they are the points on the x-axis
Answer: C
Step-by-step explanation:
Answer:
a............ you are welcome
Find the unit rate.
39/6 = 6.5
$6.50 an hour
multiply this by ten to find the cost for 10 hours
$6.5 x 10 = $65
she will earn $65 in ten hours.
hope this helps! :D
Answer:
4.5 pounds
Step-by-step explanation:
2.2X2.03=4.466(I rounded to the nearest tenth if that helps)