Answer:
the answer is y =3/4 or alternate form y = 0.6
Answer: yeah jadhdkdkdkdje
Answer:
4 mechanical pencils
Step-by-step explanation:
Each notebook is worth $2.99
So buying 3 of the notebooks would leave her with $8.97
Then, $15.00 - $8.97= $6.05
First find the unit rate. Do 17.5/2.5 and you get 7. Next just multiply that by 10 and voila. It takes her 70 minutes to run the whole race.