1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SashulF [63]
3 years ago
13

Help please help meeeeee

Mathematics
1 answer:
dsp733 years ago
7 0

Answer:

I believe the answer is 900

Step-by-step explanation:

She is allowed 2 pages with 30 lines each and 15 words on each line. you have to multiply all 3 numbers together and you get 900.

30×15×2= 900

You might be interested in
Catherine invested a principal of $1,650 in her bank account with interest rate 3.1 % How much interest did she earn in 14 years
never [62]

Answer:

$693

Step-by-step explanation:

Catherine invested a principal of $1,650 in her bank account with;

interest rate of 3.1%

How much interest did she earn in 14 years?

To find the amount accumulated in the 14 years, we use the formula:

A = P(1 + rt)

Where A is the amount accumulated, P is the principal, r is the interest rate and t is the time.

A = $1650(1 + \frac{3}{100}(14))

A = $1650 + $693 = $2343

Interest = Amount (A) - Principal (P) = $2343 - $1650 = $693

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
You and your friends decide to rent some studio time to make a CD. Big notes studio rinse for $100 plus $60 per hour. Great soun
Orlov [11]
About 3.8 hours, if asking for a whole number round to 4
8 0
3 years ago
What are rates and unit rates?
Allisa [31]

Answer:

A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc.

Step-by-step explanation:

how do you not know what are unit rates

4 0
3 years ago
Which two expressions are equivalent?
Mnenie [13.5K]

Answer:

I believe it's the first one

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
13. Solve the equation: y = 4x + ax + 6 for a.
I am Lyosha [343]

Answer:

a= (y-4x-6)/X

Step-by-step explanation:

Make ax the subject of the formulae

-ax=4x+6-y

Multiply both sides by minus (-)

ax= y-4x-6

Divide both sides by x

a= (y-4x-6)/x

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which choice is the solution?
    15·1 answer
  • I need help figuring out what a and b are
    6·1 answer
  • A baker purchased 10 lb of wheat flour and 13 lb of rye flour for a total cost of $17.40. A second purchase, at the same prices,
    11·1 answer
  • Log_x(8x-3)-log_x(4)=2 what is x?, quickly please!!!
    9·1 answer
  • How is an inverse variation similar to a linear relationship?
    14·1 answer
  • The owner of a small store buys coats for $55.00 each answer part a and d
    8·2 answers
  • Find the measure of <C in the following figure: ​
    8·1 answer
  • Please help I'm dying ​
    8·1 answer
  • 20141
    14·1 answer
  • According the course handbook at a large university, the length of classes held on Monday (M), Wednesday (W), and Friday (F) hav
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!