1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elza [17]
2 years ago
8

When would there be only four different equations for a set of math mountain numbers give an example

Mathematics
1 answer:
Kipish [7]2 years ago
5 0
Most have only 4 different equations. 
For example, 
6+8=14
8+6=14
14-6=8
14-8=6


You might be interested in
A forest ranger wants to install a 1,500 CFM (cubic feet per minute) fan. A ranger station consists of a rectangular prism and a
levacccp [35]
Sample response: <span>Yes, the fan will provide enough airflow. The volume of the ranger station is 720 cubic feet. The ranger station requires a 720 CFM fan. 1,500 CFM is greater than 720 CFM, so it will be enough airflow.</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate of $240 for 4 days
antiseptic1488 [7]

Answer:

$60 for 1 day

Step-by-step explanation:

60 (dollars) x 4 (days) = $240

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
6c - (3 – 3c) = 24<br> Solve equation step by step
kap26 [50]

Hi there! :)

\large\boxed{c = 3}

6c - (3 - 3c) = 24

Distribute the negative sign with terms inside the parenthesis;

6c - (3) - (-3c) = 24

6c - 3 + 3c = 24

Combine like terms:

9c - 3 = 24

Add 3 to both sides:

9c = 27

Divide both sides by 9:

c = 3.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
?????,?,????????????????,"&amp;_#£$£¥$£$???​
djyliett [7]
B explination ?????????,????,? &#£$£$£$£$£$???
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the area of the triangle?
Alika [10]

Answer:

15 I think

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 75 cents/h= dollars/days
    13·2 answers
  • I need help please look at the picture thx
    12·1 answer
  • Indicate the relationship between the line: 2x - 5y = 10 , and the line: 10x + 4y = 20
    7·1 answer
  • What is 2x+y=12 3x-18=y
    8·1 answer
  • What’s the answer <br> Please help
    7·1 answer
  • can someone explain to me how to find angles on graphing and if there is 2x+50 what it means... thanks :)
    13·1 answer
  • Solve for x round your answer and to the nearest tenth
    10·1 answer
  • Please please I beg you help me.
    11·1 answer
  • I need help with number 13, 14, 15 and 16 please
    8·1 answer
  • Factorise the following expressions:<br> a) 14w + 21<br> b) 27x+18​
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!