It’s 2/25 because 24 x 1/3/100 and you simplify the complex fraction so it’s 24 x 1/300 now reduce the numbers with the greatest common factor 12 so now it’s 2x1/25 then calculate the product 2/25
Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
Answer:
see image
Step-by-step explanation:
See image. It all on the paper in the picture. Hope this helps! Please mark Brainliest if possible! tysm!
Answer:
A. 5.19 units
Step-by-step explanation:

Given:
= 81°- Arc length = 7.34 units
Substituting given values into the equation and solving for r:






I don’t understand what this is