Answer:
The answer is 8
Step-by-step explanation:
12*10=120 120/15=8
It has a probability of 2 out of 36 chances as there are only two ways it can happen out of 36 different combinations that can be rolled. Product means multipication also in Maths
<span>The first probability on the first roll is that Dice 1 must be a 5 and Dice 2 must be a 6 so that 5x6=30 </span>
<span>The second probability on the second roll is that Dice 1 must be 6 while Dice 2 must be 5 so that 6x5=30 </span>
<span>That is the only two ways out of 36 different combinations that can be made by rolling to Die. Therefore the probability is 2 out of 36
</span>
Answer:
P = 45
Step-by-step explanation:
180 - 90 = 90
90 / 2 = 45
P = 45
<em>Hope this helps! Please let me know if you need more help or think my answer is incorrect. Brainliest would be MUCH appreciated. Have a wonderful day!</em>
There's nothing here to 'match' it with.
f(x) = x^2 - 3x + 3
f(z^2) = (z^2)^2 - 3z^2 + 3
f(z^2) = z^4 - 3z^2 + 3
<em><u>g(x)</u></em> is only there to confuse you.
Apparently it was successful.
Answer:The cost of each can is $ 0.31
.
Step-by-step explanation: You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
brianlist please ?