1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
8090 [49]
3 years ago
8

7.) For every 6 cans Oliver collected for

Mathematics
1 answer:
sammy [17]3 years ago
4 0

Answer:

34 cents

Step-by-step explanation:

12/6=2

He earns 2 cents for every can.

2*17=34

You might be interested in
Convert to liters: 41,000 milliliter
Softa [21]

Answer:

It is 41 Liters

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which rule explains why these triangles are similar?
julsineya [31]

Answer:

refer to the picture for step by step answer

hope it helps

3 0
2 years ago
In need of major help right now..<br><br>(I answered B)
Mkey [24]

A. 18 - 25 because 29% plus 23% equals 52%


7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which expressions have products that are positive?
Mandarinka [93]
(1.2)(-3.5)(2.7)(-0.8
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I have 4 apples and manny take 4 how much do i have​
natima [27]

Answer:

0

Step-by-step explanation: If you have 4 apples and then Manny takes away 4 of you apples you have 0

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 75% of a number is 120. what is 40% of the number?
    14·1 answer
  • KLM has vertices K(1, –4), L(–3, 3), and M(–5, –1). KLM is translated so that K’ is located at point (–3, 2). State the coordina
    5·1 answer
  • What transformation of the parent function f(x) is made to get −2f(x)?
    11·1 answer
  • The distance of planet Mercury from the Sun is approximately 5.8 ⋅ 10^7 kilometers, and the distance of planet Venus from the Su
    7·2 answers
  • How do you know if a function has more than one common solution
    12·1 answer
  • Help, what are the angles?
    15·2 answers
  • X^2y^-1 + y / a-xy^-1
    15·1 answer
  • A 960-square-foot apartment in New York City costs $540,000. What is the price per square foot? $
    7·1 answer
  • HELPPPP PLSSS!!! Find the distance between the points (-16, -10) and (6, -10). 20% 16 12 8 4 X -16 -20 -12 -8 -4 4 8 12 20 16 -4
    7·1 answer
  • Write an algebraic expression for the following phrases.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!