Step-by-step explanation:

The product of
is negative whereas the product of 
Answer:
look at this
o(*≧□≦)o
Step-by-step explanation:
MATH-WAY
Answer:.40 cents
Step-by-step explanation: divide the total cost by the amount of items you have.
Y = 4 x + 3
<span>y = 4 x + 3/2
</span>no solution :) hope this helps
Answer:

Step-by-step explanation:
Given


Required
Find g(3)
Since g(x) is a linear function, then:

For: 





For: 




Substitute 



So, the function is:


Calculate g(3)


