Answer:
2014 on apex
Step-by-step explanation:
how much is 1 gram of raisins worth in money
option b is better because it would be 6 pounds cheaper than option a
IJ= 4.98
EF = 12
KF = 6
LF = 7.8
LK = sqrt(7.8^2-6^2) = 4.98
IJ = LK (4.98)
5.28/ 4.4 = 1.2 per pound