1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
uysha [10]
3 years ago
12

What is the surface area of the square pyramid shown below?

Mathematics
1 answer:
Fudgin [204]3 years ago
4 0

Answer:

98.4

Step-by-step explanation:using the square pyramid sa formula substitute the values

You might be interested in
Write as a polynomial (3p–1)(2p+5)–6p(p–2)
julsineya [31]

\text{Simplify:}\\\\(3p-1)(2p+5)-6p(p-2)\\\\\text{Use FOIL:}\\\\6p^2+13p-5-6p(p-2)\\\\6p^2+13p-5-6p^2+12p\\\\\text{Combine like terms:}\\\\13p+12p-5\\\\\boxed{25p-5}

8 0
3 years ago
Cho hàm số 2 2 3 1 2 ( )
Nesterboy [21]

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Kerry is collecting money for school. Her goal is to get $200. She has collected $15 each from 12 people so far. How much more m
8090 [49]

Answer:

20 dollars

Step-by-step explanation:

15 dollars times 12 people to see how much money she got/has right now is 180 dollars

then take 200-180 to get <u>20</u>

5 0
3 years ago
22 bags of popcorn decreased by 20%
labwork [276]
The answer is 4.4 bags
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x and 2x
olga2289 [7]
X is 15 and X2 is 30
4 0
2 years ago
Other questions:
  • I need help with Math ASAP plz !!
    9·1 answer
  • Elena and Jada are 25 miles apart when they start moving toward each other. Elena runs at a constant speed of 6 mph and Jada wal
    11·1 answer
  • In math is. about 20 miles per hour add or subtract
    7·2 answers
  • Help me please and thank you​
    5·2 answers
  • Can someone please help me answer theses questions <br><br> Thank u so much
    7·1 answer
  • Write the equation of each line in slope intercept form (If possible please show work)
    10·1 answer
  • What is the length of YZ
    6·1 answer
  • Through(-2,-3); parallel to 3x+2y=5
    9·2 answers
  • Carter buys a one-gallon bottle of juice for $23.04. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
    7·1 answer
  • You are going on vacation. You have $105 to take with you. You expect to spend $15 each day. You want to have $30 remaining at t
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!