1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
leonid [27]
3 years ago
15

Write an equation by setting the variable n equal to the given decimal . n =

Mathematics
1 answer:
frez [133]3 years ago
4 0

Answer:

n+4.7=7.3

-4.7 -4.7

n=2.6

You might be interested in
What is the range of the data below?
DIA [1.3K]
The range is 13 because 115-102 is 13
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sarah goes to a bakery to buy doughnuts for work.
frosja888 [35]

Answer:

The equation i came up with is $55= 7.8x - 47.20

5 0
3 years ago
I took $6.00 off an $11.00 item. What % got taken off. How do I figure that out?
jeka94

Answer:

54.5454%

Step-by-step explanation:

6/11=0.545454545454 and that as a percentage is 54.5454%

8 0
3 years ago
Find the area of the parallelogram. The figure is not drawn to scale.
valina [46]

Answer:

1330 in.

Step-by-step explanation:

38 x 35 = 1330

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation on the interval [0,2π). <br><br> 2 csc x+17=15+csc x
Rudiy27

Answer:

look at image

Step-by-step explanation:

trust me bro

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Tickets for a play were $2 for each child and $4 for each adult. At one showing of the play, one adult brought 4 children and th
    12·2 answers
  • Which has more people a car that is 3/4 full or a car that is 1/4 full
    5·2 answers
  • Which of the following are possible rational roots of the polynomial function f(x)=5x^2-3x+3
    11·2 answers
  • Jack and Jill are two students in Mrs.Juliano's math class.On the last five quizzes,Jack scored an 80,90,95,85, and 70. Jill sco
    6·1 answer
  • 1. Choose the best descriptor for the graph of f(x)=e^x+5.
    9·1 answer
  • Heeeelp please I'm desperate
    7·1 answer
  • A worker has four different job offers, each with a contract for six years. Assuming the job descriptions are identical,
    14·2 answers
  • Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?​
    12·2 answers
  • 9.75 divided by 5 equals
    11·1 answer
  • What is an equation of the line that passes through the points (0, 0) and (- 4, - 5) ?​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!