Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
Answer:
5x just means 5 times so, 5 times a number(or variable)plus three is less than 7 times a number variable)plus 7
Answer:
the answer is 611.2
how,-3.3x
611.2
=6
there before 614.2 there come always+if there is nothing
then,there is- before-3.3x then rule=
<h3>- + +=-</h3>
so we have to substract it
Answer:
62/10
Step-by-step explanation:
All the other options are positive integers, which are natural numbers.