1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zhenek [66]
2 years ago
12

A 9-kg bag of mangoes for $12

Mathematics
1 answer:
sertanlavr [38]2 years ago
5 0
Mangos are pretty good
You might be interested in
Write the equation in slope intercept form with a slope of 3/4 and passes through (-4,-5)
attashe74 [19]

Answer:Use the slope −2 and the point (−4,−5) to find the y-intercept.

y=mx+b

⇒−5=(−2×−4)+b

⇒−5=8+b

⇒b=−13

Write the equation in slope intercept form as:

y=mx+b

⇒y=(−2)x−13

Hence, the equation of the line is y=−2x−13.

Step-by-step explanation:

Please make me brainliest :)

7 0
3 years ago
I am taking quiz corrections and as you see Iwrote one statement correct about theconstitution but I got the other 2 wrong.Based
gulaghasi [49]

As we can see in the shown figure:

1) I and J are parallel

2) I and g are perpendicular because we have constructed the steps to make the perpendicular to the line I

3) J and g are perpendiculars because I and J are parallel and I perpendiculars to g

6 0
1 year ago
lisa had 2/3 of a box of cookies .She wanted to share the box among 8of her friend .How much of a box of cookies would each frie
Artist 52 [7]

Answer:

Each friend would receive 1/12 cookies

3 0
2 years ago
What is the unit rate of $46 for 5 toys
Nookie1986 [14]
I think it would be $9.20 because 46 divided by 5 = 9.2
8 0
2 years ago
A data set has a mean of x = 71 and a standard deviation of 11.6. Find the z-score for each of the following.
olchik [2.2K]

Answer:

WHY MUST I CRYYYYY

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • David made a table to relate two customary units. Label the columns of the table
    11·2 answers
  • Please help me to show my work
    14·1 answer
  • 3. Seiji and Gavin both worked hard over the summer. Together, they earned a total of $425. Gavin earned $25 more than Seiji. Ho
    13·1 answer
  • What is the inverse of g? g(x) = 4 - x A) g -1 (x) = 4x B) g -1 (x) = 4 + x C) g -1 (x) = 4 - x D) g -1 (x) = 4 x
    9·1 answer
  • A large university accepts 60​% of the students who apply. Of the students the university​ accepts, ​30% actually enroll. If 30,
    14·1 answer
  • Which graph shows a polynomial function of an even degree?​
    9·1 answer
  • 4. MN has an equation of 2x - y = 3. Which of the following is the equation of a line
    8·1 answer
  • Please help! I will give Brainliest!
    5·1 answer
  • PLS HELP ME <br><br> What would the measure of the third angle<br> equal?
    10·2 answers
  • find the area of the shaded region of the radius is 9<br> Did I get the answer right
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!