1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Hoochie [10]
3 years ago
9

How do you graph y= square root 4-x

Mathematics
1 answer:
Ksivusya [100]3 years ago
6 0
Hi! Your answer is below!


Answer- Here's a simple model:

<span><span>X⟶f⟶Y

This is just something to help you out! I found it while searching on the internet! I have no Idea what the answer is, but in my defense, I think it's going to be choice 3!


Srry if I couldn't help! Glad if I could help!</span></span>
You might be interested in
Triangle FGH is reflected across a vertical line to produce ABC. Which statement is true
nadezda [96]

Answer:

answer is a

Step-by-step explanation:

answer would be a because a reflection does not change the size or shape of any figure

5 0
3 years ago
Please help you will get 10 points and brainliest. and explain your answer.
alekssr [168]

Answer:

Top prism = 262 in.² Bottom prism = 478 in.²

Step-by-step explanation:

top prism:

front + back: 5 x 3 = 15

sides: 19 x 4 x 2 = 152

bottom: 19 x 5 = 95

15 + 152 + 95 = 262

bottom prism:

front + back: 5 x 6 x 2 = 60

sides: 19 x 6 x 2 = 228

top + bottom: 19 x 5 x 2 = 190

60 + 228 + 190 = 478

6 0
3 years ago
If 3 pounds of apples costs $7.50, what is the unit rate for cost per pound? What will 9 pounds cost?
inna [77]

Answer:per pound would cost 2.50 and for nine pounds it would cost 22 dollars and 50 cent

Step-by-step explanation:

750 divided by 3=250 just add your point were before five and 7.50 plus 7.50 equals 15 plus 7.50 equals 22.50

3 0
3 years ago
Which of the following shapes are polygons with more than 444 sides?
Leviafan [203]
Hexagon and pentagon
6 0
3 years ago
Hello! i'll mark the best answer brainliest (:
Contact [7]

I believe the answers are A. The account earns about 1.03% interest each year. and D. Tatiana's starting balance was $500.

I hope this helps

7 0
3 years ago
Other questions:
  • ed is using the recipe shown to make fruite salad 4 bananas diced 3 apples diced 6 pears diced 10 strawberries diced he wants to
    15·1 answer
  • A 12" diameter ball rolls around inside the bottom of a rectanglar bow that is 14" wide and 30" long.The ball always touches the
    13·1 answer
  • 4.(1 pt)
    15·2 answers
  • Write an equation for the line parallel to the given line that contains C
    7·1 answer
  • How do you graph a line when your equation is written as a fraction?
    13·1 answer
  • What is the equivalent ratio for 3:4​
    14·2 answers
  • Algebra help please answer
    8·1 answer
  • 4. Type of data that is given as individual data points.
    5·1 answer
  • Write the following quadratic expression in standard form: ( 2 x − 1 ) ( 3 x − 1 )
    9·1 answer
  • Please need help thank you
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!