1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ivahew [28]
3 years ago
5

Please help very appreciated

Mathematics
2 answers:
Luden [163]3 years ago
5 0
A!!! angle Q = angle T
Norma-Jean [14]3 years ago
4 0
Angle Q is congruent to angle T since they are on the same side of both triangles
You might be interested in
Anjali rented a bike from Julio's Bikes. It
Leni [432]

Answer:

8 Hours Because 6×8=48 Plus The Cost Was 10$ You Would Just Do 48 + 10 = 58

Step-by-step explanation:

6 × 8 =48 + 10 = 58

7 0
4 years ago
Jonus watches the second hand on an analog clock as it moves past the numbers. What is the
slega [8]

Answer:1/12 or 8.3

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Estimate of 403,446 and 396, 755?
vesna_86 [32]
The sum of those is 800,201
4 0
4 years ago
A customer owes $33.63 in transaction fees and he/she gives you $40.00. how much change should the customer receive back?
Nataliya [291]
The customer should receive $6.37 back
3 0
3 years ago
Blank divided by 7>800
djverab [1.8K]
Hi there

Replace the blank space by x

so x/7 > 800
All you have to do is cross-multiply

x > 7*800
x> 5600


I hope that's help ! 

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Adele is 5 years older than Timothy. In three years, Timothy will be of Adele’s age. What is Adele’s current age?
    5·1 answer
  • Josh and Anthony have a lemonade stand. They charge $1 for 2 cups of lemonade. They sell 14 cups each afternoon. Is it reasonabl
    13·2 answers
  • Time for reading solving inequalities with decimals
    6·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • Suppose that you turn on the hot water, which flows at 8.7 liters per minute into the bathtub. Two minutes later you also turn o
    7·1 answer
  • Suki named a fraction that was not a multiple of. Which fraction could she have
    12·1 answer
  • the dilation from LMN to triangle L’M’N’ has a scale factor of 1/3 , write the coordinates for L’M’N’ and then graph both the pr
    8·1 answer
  • Plz help me with this 1 question???
    6·1 answer
  • Help me plz :)))))))
    12·1 answer
  • PLEASE HURRY WILL GIVE BRAINIESTwhat is the length of BC
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!