Hi,
Here is the equation.

Each person would get 4.28 marbles.
Hope this helps.
r3t40
Answer:
Store 2
Step-by-step explanation:
Given
1. $4.50 for 5 pounds
2. $1/5 for 1/3 pounds
3. $4.00 for 5 pounds
Required
Determine the store with the lowest unit rate
To do this, we simply divide the price by the weights in each store
For Store 1:


For Store 2:


For Store 3:


<em>Comparing the unit rates of the three stores, we can conclude that store 2 offers the least unit rate</em>
X axis is 3 and y axis is -8