Answer: I do not age
Step-by-step explanation: I have magical Phoenix powers and i drink a lot of ageless potions
I’m confused, can you explain
To solve this, you divide the price by the amount of ounces, and find the one which results in the smallest number. That was B, $4.29 for 12 ounces.
Divide
8/1 / 2/3
Keep change flip
8/1 x 3/2
Simplify
4/1 x 3/1
12/1
He can make 12 2/3 ounce peanuts with 8 ounces of peanuts.