Answer:
Step-by-step explanation:
<u><em>h. -1</em></u>
<u><em>i. 5</em></u>
<u><em>j. 11</em></u>
<u><em>k. -3</em></u>
<u><em>l. 1</em></u>
<u><em></em></u>
<u><em>Hope it helps.</em></u>
$33.33
20/9 = $2.22 per sheet
$2.22*15 = $33.33
If i'm correct, the answer should be
-3a
hope this helped! 8)
We know that he weeds gardens for 15 hours, and mows lawns for x hours.
If he wants to earn $252 per month, we can express the following

Now, we solve for x

<h2>Hence, he has to mow lawns for 13 hours to earn at least $252.</h2>
Answer:
C (2, -5/2)
Step-by-step explanation:
To find the midpoint of two points
mid = (x1+x2)/2, (y1+y2)/2
= (2+2)/2, (4+-9)/2
= 4/2, -5/2
=2,-5/2