1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ket [755]
3 years ago
5

The graph of an ellipse is shown.

Mathematics
2 answers:
Savatey [412]3 years ago
8 0

Answer:

D. (y-4)^2/12^2 + (x-2)^2/6^2=1

Step-by-step explanation:

Took the quiz.

Elodia [21]3 years ago
4 0

Answer:

d

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can someone help me, please
shepuryov [24]

Answer:

yes... 13.3

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Questions in a nutshell:
Lesechka [4]

Answer:

1.048576e+46

Step-by-step explanation:

(5x5)x20x80 to the power of 10

(25x20)x80 to the power of 10

500x80  to the power of 10

40000 to the power of 10

the answer is 1.048576e+46

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What’s the volume of the cone if the height is 7 cm and the base it 10 cm
pogonyaev

Answer:

23.3333333333...

Step-by-step explanation:

10 x 7 = 70

70/3 = 23.333333333...

5 0
3 years ago
If a half a gallon of milk cost $1.24 what is the cost per pint
Kaylis [27]

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

1.24/2=0.62

1 gallon- 4 pint

0.5 gallon- 2 pint

5 0
3 years ago
Help I don’t know it
Vladimir [108]

Answer:

use socratic

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Representatives running for office are handing out items to voters. Every 8th voter gets a button. Every 10th voter gets a stick
    15·1 answer
  • Write word problems that represent each way you can use a remainder in a division problem.include solutions.
    15·2 answers
  • 672,591 is closer to
    14·1 answer
  • the sum of the integers with different signs is4 give two possible integers that fit this description
    6·1 answer
  • the cost was 27.00$ before tax what expressions can be used to figure the total cost with tax let x represent the amount before
    13·1 answer
  • Line j and Line k are parallel lines that have been rotated about the origin. The resulting images are show as j' and k'. How ca
    5·2 answers
  • If it is equal to (or) greater than 5, add__ to previous digit
    9·1 answer
  • Is there any website better than Brainly?
    13·2 answers
  • students were surveyed about their favorite kind of frozen yogurt. A circle graph titled Favorite Kind of Frozen Yogurt. 25 perc
    10·2 answers
  • Please. I need help.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!