Answer:
jnnnnnnnnnnnnnnn;
Step-by-step explanation:
Answer:
24 hours
Step-by-step explanation:
To answer this question, you just have to divide the total amount Mary is trying to earn, $132, by the unit rate, $5.50 per hour:
132 / 5.50 = 24
So, Mari needs to work 24 hours to earn $132
Hope this helps :)
Answer:
36 oz
Step-by-step explanation:
multiply 24 by 104% because there is the original amount and 40% more
Answer:
The function g(x) increases faster than the function f(x)