1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katrin2010 [14]
3 years ago
12

I need to figure what figure A and B is.

Mathematics
1 answer:
Alexeev081 [22]3 years ago
3 0
I can't see the whole graph
You might be interested in
Your math teacher gives you an extra credit problem to figure out her age. Half of her age three years
MatroZZZ [7]

Answer:

Teacher is 27 years old

Step-by-step explanation:

(1/2)(t - 3) = (1/3)(t + 9)

multiply by 6 to clear the fraction

3(t - 3) = 2(t + 9)

Distribute

3t - 9 = 2t + 18

Subtract 2t from both sides

t - 9 = 18

Add 9 to both sides

t = 27

Teacher is 27 years old

6 0
3 years ago
Joshua's goal is to sell more than 20 items at a farmers' market. So far, he has sold 6 items. Each of his customers buys 2 item
Vesnalui [34]
Joshua must have 7 more customers if they each buy 2 items.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A mechanic buys $14.56 worth of parts from a supplier. If he pays for the parts with a $20 bill, how much change will he receive
GarryVolchara [31]
$20-$14.56=$5.44

The mechanic would get $5.44 back as change.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mary buys 8 widgets for $40.00 she adds $1.00 in enhancements to each widget and sells them for $9.00 each. What is Mary's estim
Maslowich
The gross profit margin is calculated using the following rule:
gross profit margin = total profit / total sales

Now, we need to get the values of total profit and total sale:
total profit = <span>9*8-(40+8)=24$
total sales = 9*8 = 72$

Now, we will substitute in the above equation:
gross profit margin = 24/72 = 1/3 = 0.3333334
% = 0.33333334*100 = 33.3334%</span>
5 0
3 years ago
Help me please,Thanks
Alborosie

the formula for volume of a prism is base x height
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Can someone help solve 1 + 2x = 7?​
    9·2 answers
  • Juan is saving money to buy a game. So far he save $12, which is three-fourths of the total cost of the game. How much does the
    12·1 answer
  • What is 351.86 round to the nearest tenth place
    15·2 answers
  • When a student so than Xbox on eBay for $157, she was charged a two-part final value fee: 5.05% of the first $35 of the selling
    12·1 answer
  • Jenna bought 5 pounds of apples for 6.85 what is the unit price per pound of apples
    8·2 answers
  • Maddy's fourth grade class is going on 5 field trips. Each has a fee of $12.10. Sack lunches for each trip are an additional $2.
    13·2 answers
  • Help with #9 pleaseeee
    5·1 answer
  • Figures ABCD and A'B'C'D' are shown on the grid below.
    10·1 answer
  • Evaluate the function. f(3) = -36 Find f(-2) Answer: 3 2​
    15·1 answer
  • A psychologist wants to estimate the proportion of people in a population with IQ scores between 80 and 140. The IQ scores of th
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!