1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Soloha48 [4]
3 years ago
6

Please help. and Reduce to simpliest form. Thx <3

Mathematics
1 answer:
SCORPION-xisa [38]3 years ago
3 0

Answer:

-11/8

Step-by-step explanation:

-7/8 - 1/2 = -11/8

You might be interested in
(2 different questions)
kompoz [17]
1. m+n
2. n years old
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
6.4 round too nearest whole number one
vladimir1956 [14]
6.4 rounded to the nearest whole number is 6
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A student takes ten exams during a semester and receives the following grades: 90, 85, 97, 76, 89, 58, 82, 102, 70, and 67. Find
slamgirl [31]
The answer is D because i found it online
4 0
2 years ago
Describe how k affects the graph of the function f(x)= -3/5(10)^x
Shalnov [3]

Answer:

1437.33

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
What is the relationship between APB and minor arc AB?
Dmitry [639]

Answer:

Step-by-step explanation:

If APB is measured in radians, then the arc length AB = APB(r) where r is the radius of the circle.

4 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the binomial expansion of (2x – 3)5?
    14·2 answers
  • Janice examines the given triangle and estimates that the longest side has a length of 25 units―if it is a right triangle. How d
    7·2 answers
  • I’m confused on this one
    12·1 answer
  • You are traveling at 75 mph on a straight stretch of highway in Nevada it is noon when will you arrive at the next town 120 mile
    8·1 answer
  • 1. Planet Strobe travels one full rotation around its sun in approximately 462.25 days. How many minutes does it take for Strobe
    12·1 answer
  • Math equation help please. 20 points!
    15·1 answer
  • Write thThe bookstore is selling a series of 4 books for $97.50. What is the unit price for one book? Round your answer to the n
    6·1 answer
  • In the library at Lenape Elementary School, there are
    12·1 answer
  • Nicholas wrote the steps below to simplify the fraction 20/30. Find his error and correct it. 20/30= 20÷5=4 30÷6=5
    14·2 answers
  • How do I solve Cos-1(0.839) step by step?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!