Answer:
30.5 is the answer
Step-by-step explanation:
price of 1 bagels=0.85
price of 1 cream cheese=2.5
30*0.85+2*2.5
25.5 +5
30.5
just multiply with the number of thing by the price of 1 thing
Answer:
c
Step-by-step explanation:
if its talking about what ones a factor or moltiple of 20 then c if not then i dont know
Answer: 1000 years
Step-by-step explanation:
-Greek city-states began to form in 800 B.C i.e 800 years Before Christ appearance
- up till 200 A.D i.e 200 years of After Christ disappearance
Hence, the number of years between the time that Greek city-states began to form and the persecution of Christians began is equal to the sum of years Greek city States started formation and Year persecution began
i.e 800 BC + 200 A.D = 1000 Years
Thus, the number of years of that passed was 1000 years
So for 4 cans of beans for $9, each can would be $2.25 so then we multiply that by 7 so it would be $15.75 for 7 cans of beans
2. if the cost of 10 gallons of gasoline is 30 dollars then divide 10 by 10 and divide 30 by 10 to get 1 and 3 so the cost of 1 gallon is $3
3. if 2 packets of bread is 3 dollars then divide 2 and 3 by 2 so in conclusion 1 loaf f bread is $1.50.
4. if a cleaning service charges $1000 for 20 offices then divide 1000 by 20 and 20 by 20 to have an answer of $50 for every one office.
5. to find the answer to this problem you need to divide 320 by 4 to find out organes per bag so 80 oranges per bag.
6. if the baker ca bake 12 cakes every 45 minutes then he can bake 4 cakes every 15 minutes because divide both 12 and 45 by three so in conclusion the baker can bake 16 cakes every hour.
7. so if you can print 100 pages for $2 then multiply 100 and 2 by two to get 200 pages for $4
8. so to find the answer to this all you need to do is divide 12 by six to fin out that it is 2 apples for $1 and for the other store you divide 21 by seven to find out that it is 3 apples for $1.
9. to find out the answer for this divide 24,000 by 12 to find that his monthly income is $2,000.
10. if a 0.2 pund package is $4 then a 0.001 pound package is 20 cents.
I hope i got the answers right and that i could help! :)