1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iren2701 [21]
3 years ago
12

You earn $25 for washing 5 cars how much do you earn for washing 4 cars

Mathematics
1 answer:
irakobra [83]3 years ago
7 0
You will earn $20 washing 4 cars
You might be interested in
7 times 10 to the -7 power
klasskru [66]

Answer:

0.0000007 as a regular notation

or 7x10^-7 as scientific notation

3 0
3 years ago
HELP!!! The graph is at the top! Will mark as brainliest answer!!
Alex777 [14]

Answer:

The value of BEF = 36°

Step-by-step explanation:

Given:

Angle AED = 90°

Angle BEF = 3x°

Angle CEF = 54°

Find;

The value of BEF

Computation:

We know that;

Angle AED = Angle BEC (Vertical opposite angle)

So,

Angle AED = Angle Angle BEF + Angle CEF

90 = 3x + 54

3x = 90 - 54

3x = 36

x = 36 / 3

x = 12

The value of BEF = 3x

The value of BEF = 3(12)

The value of BEF = 36°

4 0
3 years ago
Mary is preparing for her birthday party , and she needs to give sweets to all her 10 friends who are invited . To do this , she
hram777 [196]

Answer:

Since each bag has 9strawberries and lemon she gives out 10 strawberries and lemon so she remains with 9 and a quarter bags .

Step-by-step explanation:

Remember each bag contains 9 so she has to pick either one strawberry or a lemon so in the 9th bag she remains with 8 candies.

8 0
3 years ago
A van travels 240 miles on 20 gallons of gas. How far does it travel per gallon? Carlos installed 24 wooden cabinets in 8 days.
QveST [7]

Answer:

van : 12 miles per gallon

cabinets: 3 cabinets a day

retail job for $500

Step-by-step explanation:

van: 240 miles/20 gallons = 12 miles per gallon

cabinets: 24/8= 3

jobs: $500 for 40 hours and $12 times 40 hours gets you $480

first job pays $20 bucks more

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is a true statement concerning outliers for the data set summarized by the box-and-whisker plot shown?
Ray Of Light [21]
B :^) hope this helps!
6 0
3 years ago
Other questions:
  • in a marching band, there are 64 woodwinds, 88 brass, and 16 percussion players. When they march in a parade, there is the same
    8·1 answer
  • Drinks 1 pint of 2% 1 quart of 1 cup of 1 quart of
    8·1 answer
  • Sally is buying new school supplies she uses a 15% off coupon on the set of markers that was originally $3 she also bought some
    15·1 answer
  • The graph shows the system of equations that can be used to solve x^3+x^2=x-1.Which statement describes the roots of this equati
    6·2 answers
  • Click here please Help
    6·1 answer
  • $229.95 with 25% off (SHOW WORK)
    11·1 answer
  • A bakery sells 12 cookies for $24.00 If each cookie costs the same amount, how much does 1 cookie cost?
    9·2 answers
  • 1. A rectangular prism has a width of 4 cm, a height of 8 cm and a depth of 7 cm. What is the
    12·1 answer
  • Choose the equation that is equivalent to: 4(8x+6)=20
    15·2 answers
  • Solve by completing the square: x^2+18x+45=0
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!