1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
harkovskaia [24]
3 years ago
10

StephanieHad 7/8 pound of bird seed she can use 3/8 pound to fill a bird feeder how much birdseed to Stephanie have left

Mathematics
1 answer:
Anna11 [10]3 years ago
4 0
7/8 - 3/8= 4/8 I hope this helps.
You might be interested in
What is the probability
vovangra [49]
True is the answer imo
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
A 2-column table with 6 rows. Column 1 is labeled Number of Items Made with entries 1,125, blank, blank, blank, blank, blank. Co
Nadya [2.5K]

Answer:

4,500 items are made every 4 hours.

5,625 items are made every 5 hours.

Step-by-step explanation:

when you multiply 1125 by for it will equal 4500 and when you multiply 1125 by 5 it will equal 5625

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the surface area
Nuetrik [128]

Answer:

of what? put pic again can't see it.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
8+8- 19=??<br> pls help and thank u
kumpel [21]
-3 the answer is -3 ight
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the equation of the line in fully simplified slope-intercept form.
Greeley [361]

Answer:

y=1/3x-7

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Antonio's toy boat is bobbing in the water next to a dock. Antonio starts his stopwatch, and measures the vertical distance from
    11·1 answer
  • Answer the question bro
    6·2 answers
  • What's the unit rate $4.80 for 6 cans
    10·1 answer
  • What is the range of f(x) = |-x|?
    13·1 answer
  • If 3 over 4 ton of pebbles covers 4 over 5 of a garden, how many tons of pebbles are required to cover the entire garden?
    14·2 answers
  • Answer the last one please answer fast
    10·1 answer
  • "I think of a number, multiply it by itself and then add 6 to the result”
    15·1 answer
  • In a family 3 adults and 2 children visit a play park for a total cost of $1100 and 2 adults and 3 children from another family
    7·1 answer
  • Round 65,439 to nearest ten-thoudand
    8·2 answers
  • Can someone help me.​
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!