1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ludmilkaskok [199]
2 years ago
6

figure is a divided into 12 equal squares If the shaded ' squares are taken away what prefer of the original area of the II-II ‘

m + a ® 300/0 ’ ®

Mathematics
1 answer:
ahrayia [7]2 years ago
5 0
The answer is 75 because 100/12=8.33. 8.33x3=25. 100-25=75.
You might be interested in
Help on this would be greatly appreciated
Veseljchak [2.6K]
Try photo math or google it. Best luck!
7 0
3 years ago
What does it mean by mean number
Alona [7]
Mean number simply means average.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
school pennants cost 18$ each. ms lee says she will pay 146$ for 7 pennants. is her awnser reasonable
marshall27 [118]
No, because since each pennant cost 18$ then 7 pennants should cost 126$. So for Ms. Lee to pay 146$ is not reasonable.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How much is 6 payments going to be to add up to $160.00
Alex787 [66]
26.6666666667 dollars per payment

8 0
3 years ago
Choose the graph of y > x2 − 9.
vladimir1956 [14]
The first graph is the answer. 
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle
    14·2 answers
  • The H.C.F. and L.C.M. of two numbers are 6 and 280 respectively if one of the number is 30 find the other number.
    13·1 answer
  • If 13 ounces of tea costs $3.19, how much would you expect to pay for 15 ounces of tea? (Round your answer to the nearest cent.
    13·1 answer
  • Plz very urgent I need help on this question
    14·1 answer
  • 30 points if you answer
    14·1 answer
  • Which lists all of the x-intercepts of the graphed function?
    7·1 answer
  • Find the focus of the parabola.<br> x² = 8y
    10·1 answer
  • Urgent need the answers plz help.
    8·1 answer
  • Which equation best represents the line?
    9·1 answer
  • A rectangular garden has a walkway surrounding it that is 4 feet wide (a uniform width
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!