1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex787 [66]
3 years ago
13

Unit Rates a

Mathematics
2 answers:
I am Lyosha [343]3 years ago
8 0

Answer:

12 pages per minute

Step-by-step explanation:

60 = 5 minutes

1 minute = 60/5 = 12

harina [27]3 years ago
4 0

Answer:

12 pages per minute

Step-by-step explanation:

60 pages are being printed in 5 minutes.

60 pages/5 minutes = 12 pages/minute

You might be interested in
Extend the rate table to find the unknown value in the
Ber [7]

Answer:324

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Determine the most precise name for the quadrilateral,
Georgia [21]

Answer:

Rhombus

Step-by-step explanation:

This isnt a rectangle because it doesnt have right angles. and the precise name would be a rhombus

3 0
2 years ago
If costs $2.28 for 12 fluid ounces of dishwashing detergent. what is the cost per fluid ounce?
sesenic [268]

Answer:

0.19

Step-by-step explanation:

12u->2.28

1u-> 2.28 /12

=0.19

6 0
2 years ago
Please help asap!!!!!!<br> vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv question below vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
Amanda [17]

Answer:

3 units

Step-by-step explanation:

Translating a segment does not change its length.

It is just moving the segment.

8 0
2 years ago
What is 720° converted to radians?
deff fn [24]

I HOPE IT WILL HELP YOU.

THANK YOU.

^ - ^

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the endpoint of the line segment with the given endpoint and midpoint.
    11·1 answer
  • Suppose that you receive $18 worth of pleasure from the first hole of golf played and your additional pleasure from succeeding h
    9·2 answers
  • An equation that expresses the relationship between the lengths of square root of 5,3,8
    5·1 answer
  • Solve for Y<br> P= 3y/q
    8·1 answer
  • The toy factory at the North Pole uses 350 feet of wood to make 200 toys. At this rate,
    12·1 answer
  • At a school cafeteria a cold lunch costs $1.80, and a hot lunch costs $3.00. During one school year a teacher spent a total of $
    14·1 answer
  • The temperature was -5oF and then fell 8oF.
    10·2 answers
  • (6x + 3y + 4) - (8x +9y)<br><br> liner expressions...
    12·2 answers
  • Find the value of x if the angles below are vertical.
    15·2 answers
  • In need of help. plz ​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!