Answer:
6.63
Step-by-step explanation:
Cost of 11 oranges = 4.29
Cost of 1 orange = 4.29/11 = 0.39
Cost of 17 oranges = 0.39*17 = 6.63
Answer:
A
Step-by-step explanation:
Answer:
false
false
true
false
true
Step-by-step explanation:
brainliest?
Answer:
y = 0.2x + 37
Step-by-step explanation:
A) Find an equation in the form y = mx + b, where x is the number of monthly minutes used and y is the total monthly of the Ringular plan.
(x, y) = (minutes, cost)
(110, 59)
(600, 157)
slope = m = dy/dx
dy/dx = change in y/change in x
m = dy/dx
m = (157 - 59)/(600-110)
m = 98/490
m = 0.2
a) the linear equation:
y - 59 = 0.2(x - 110)
y - 59 = 0.2x - 22
y = 0.2x - 22 + 59
y = 0.2x + 37