1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fed [463]
3 years ago
6

I have 55 candy canes how many houses do i have to visit until i get 62 candy canes

Mathematics
1 answer:
zysi [14]3 years ago
8 0

the answer to your question is 7 houses

You might be interested in
I NEED HELP PEOPLE!!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!!
Sauron [17]

Answer:

L(2,4)   M(3,1)   N(0,4)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
More math sorry. But I honestly don’t know any of these
DIA [1.3K]

Answer: A

Step-by-step explanation:

The main parent functions are x, and x raised to the power of something (examples: x^2, x^3, x^4, etc)

8 0
2 years ago
A grocery store manager received two shipments of oranges. According to the distributor of the oranges, the oranges in both ship
Volgvan
The answer is
 <span>The two shipments have the same range of weights but a different mean weight.
Hope i helped </span>
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
650grams= how many kg
weqwewe [10]

Answer:

0.65 kilograms

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Meredith and her brother liam are saving to buy a basketball hoop that coats $75. Meredith earns $15 each week for babysitting a
Kay [80]

15x-6+10x-4 = 75  

I think this is correct. I had a problem similar to this, and this was the kind of way it was set up

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Which statement can be used to prove whether the conjecture is true or false?
    15·1 answer
  • rectangular solid that is 6-cm-by-6 cm-by-6 cm is painted on all six faces. then the solid is cut into cubes that measure 2 cm o
    14·2 answers
  • A 6-kilogram bag of rice costs $3.80. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    14·1 answer
  • local reaction will occur at the site of the exposure, such as irritations or damage to the skin, eyes or lungs.
    14·1 answer
  • James wants to pursue a career in engineering whereby he can offer services directly to the public. What certification should he
    10·1 answer
  • please please please help me on this one... In the cafeteria, tables are arranged in groups of 3, with each table seating 8 stud
    9·1 answer
  • I need bro with this problem
    7·2 answers
  • Yall should add da ig prettyface.kalei ‍♀️
    7·2 answers
  • VERY EASY, WILL GIVE 50 POINTS FOR CORRECT ANSWER ASAP AND WILL GIVE BRAINLIEST.
    14·2 answers
  • Use point-slope form to write the equation of a line that passes through the point
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!