A grocery store sells a bag of 5 lemons for $2.00. What is the unit cost of each lemon in the bag?
2 answers:
Answer:
The answer is $10
Step-by-step explanation:
5 times 2 equals 10
You might be interested in
I hope this helps you
Good luck
Answer:
12
Step-by-step explanation:
Answer:
144
Step-by-step explanation:
12x12=144
Answer:
-8x=6x+14-14
-8x-6x=0
-14x=0
X=0/14
X=0
?????
A number can replaced with a variable like x
(X+3)4=16
4x+12=16
4x=4
X=1
(X/4)+3=24
X/4=21
X=84