1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
raketka [301]
2 years ago
9

Please help me!!! I will make you brainiest!!! How does the graph of y=2x+4 compare to the graph of y=x+4

Mathematics
2 answers:
Aloiza [94]2 years ago
7 0

Answer:

ALGUIEN PARA COJER?

TENGO 20 PERRO

liraira [26]2 years ago
4 0

Answer:

c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLS HELP ME I NEED ANSWER FAST
vaieri [72.5K]

Answer:

it is a.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mary spent a total of $352.24 for a party. She spent $200.29 on food, plus an additional $30.39 for each hour of the party. How
FinnZ [79.3K]

The answer should be 5 hours.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Square root 4x divided by 2x+1= 3 solve
Citrus2011 [14]

Answer:

See attached photo

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
What is the ratio of boys to girls, in lowest terms, if the number of boys is 45 and the number of girls is 33?
Nastasia [14]
It is 15/11 i hope i'm right


5 0
3 years ago
What is the slope of the line represented by the equation below?y=-2/3x+3 A-2/3 B. 2/3 C.2 D.x
Black_prince [1.1K]

ANSWER

A.

-  \frac{2}{3}

EXPLANATION

The given equation is

y =  -  \frac{2}{3}x + 3

This equation is already in the form:

y =mx + b

This is called the slope-intercept form.

The slope is

m =  -  \frac{2}{3}

and the y-intercept is 3.

The correct answer is A.

In a situation where the line is not given in the slope intercept form, then you must rewrite in this form before comparing.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 2:x and 12:18 a-3, b-4, c-6
    14·2 answers
  • Find (g/f)(x) for the given functions: f(x) = 5/x and g(x) = 3 + x/5
    14·1 answer
  • Help me figure out this question #15
    6·1 answer
  • Alicia has invented a new app that two companies are interested in purchasing for a 2-year contract. Company A is offering $10,0
    10·2 answers
  • (a) Tony bought 22 pounds of flour for $9. How many pounds of flour did he get per dollar?
    6·1 answer
  • 5. A student wants to know how tall the flagpole at her school is, her eye level is 5.5 feet above
    7·1 answer
  • Michael goes to the store to buy apples. He buys 3 apples for $3.75. What is the unit rate?
    15·1 answer
  • Please help, will mark brainliest .
    7·1 answer
  • A train leaves at 10.12 and arrives at its destination at 11.18.
    13·1 answer
  • MARKING BRAINLIST IF HELPFUL Write the equation of a line that passes through (3, 3) and perpendicular to a line that contains (
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!