1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Maurinko [17]
3 years ago
15

Find the cost of lodging: What is the average lodging cost per night if a family had motel bills of $79.00, $146.00, and $104.60

for three different nights?
Mathematics
2 answers:
kumpel [21]3 years ago
6 0

Answer:

$109.86

Step-by-step explanation:


Rudiy273 years ago
4 0

Answer: 108.87


Step-by-step explanation:

To find the average

Sum of numbers÷how many numbers

(76+146+104.6) ÷ 3 numbers


You might be interested in
Is 5 and four fifths = 5.8
nekit [7.7K]
Yes. That's exactly right. Good work.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
For the function f(x)= 1/x+1. which of these could be a value f(x) when x is close to -1
WITCHER [35]

Given the following question:

f(x)=\frac{1}{x+1}

Graph the function:

The value of the function of x is infinite as you see the line goes on forever. Which means your answer is option C or "10,000."

4 0
1 year ago
4. Which function represents exponential decay?
Leni [432]
Y=35(0.35) is exponential decay
8 0
3 years ago
In basketball, each shot made is worth 1, 2, or 3 points. Miles scored a total of 27 points in his most recent game. He made thr
Alex Ar [27]

Answer:6

Step-by-step explanation:

Subtract the three 1 point shots

Subtract the four 3 point shots

You are left with 12, and you split that in 2 because they're 2 point shots.

6 0
3 years ago
Help Or Else I wiLl TrOw YoU INto A ToLiet
bonufazy [111]

Answer:

n o

Step-by-step explanation:

I refuse to help. punish me and put me in the toilet

jk lol

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which is a better buy: 3 pounds for $3.87 or 5 pounds for $6.65?
    13·2 answers
  • Help?<br> Would the answer for this be (-9,3) or (3,9) or (9,-3) or (-9,-3)???
    6·1 answer
  • It says it in the image please help me
    11·1 answer
  • 32 is 40% of what is the answer
    14·1 answer
  • Someone knows how to do this?<br><br> Please, help me!
    5·1 answer
  • Over what interval will the immediate value theorem apply
    13·1 answer
  • What is the solution to the system of equations? Use the substitution method. {y=−2x+5 {3x−4y=2 Enter your answer in the boxes.
    11·1 answer
  • I need help on this one
    12·1 answer
  • Aimee and Desmond are going to a play this evening.
    11·1 answer
  • Deon had $25. Then he spent $15 on lunch. What percentage of his money did Deon spend on lunch?​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!