1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Sunny_sXe
[5.5K]
3 years ago
6
F(x)=2x2 – 3x2 – 12x +3 1 -5,5,1) by (-21,21,3) Relative maxima
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
BlackZzzverrR
[31]
3 years ago
5
0
Answer:
are you single
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
Connor borrows $8,000 at a rate of 19% interest per year. What is the amount due at the end of 7 years if the interest is compou
luda_lava [24]
0.19 * 7 = 1.33 * 8,00 = 10,640
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the shaded region
melamori03 [73]
LxW 5x5=25 If you know one side is five than the other side is 52 because they’re both equal its the radius compared to the diameter radius is five the diameter is 10
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me plz with this answer
Lesechka [4]
$52.50 / 42 = 1.25
$1.25 per each slice
7
0
3 years ago
Read 2 more answers
Which expression is equivalent to √-80?<br> 4√5<br> -4√5<br> -4i √ 5<br> 4i √ 5
miskamm [114]
Answer:
4i√5
Step-by-step explanation:
6
0
3 years ago
There are 600 students at a middle school. If 60% of the students are girls, how many students at the middle school are girls?
mash [69]
Answer:
360!
Step-by-step explanation:
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Who would be interested in using inequalities? What are the benefits
13
·
1 answer
Eighty-three and seventy-four hundredths minus sixty-one and ninety-seven hundredths equals _____.
11
·
2 answers
Simple algebra need help!!!
9
·
1 answer
A giraffe can run up to 46.93 ft. per second. How far could a giraffe run in 1.8 seconds? Justify your answer
14
·
1 answer
At a bargain store, Lisa bought 2 shirts that each cost the same amount. Dave bought 4 shorts that each cost the same amount, bu
10
·
1 answer
Dividing fractions 1/8 / 1/3
5
·
2 answers
Calculate the unit rate: $19.20 for 6 feet of ribbon
7
·
2 answers
John order sneakers online. He ordered 2 pairs of Nikes at $50 each and 4 pairs of Yeezy's at $100 each. He also paid a shipping
11
·
1 answer
Ind the missing value. Hint: Use the number line to find the missing value.-3=blank-11
7
·
1 answer
PLEASE HELP!!!!!! ILL GIVE BRAINLIEST *EXTRA 40 POINTS** !! DONT SKIP :((
13
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!