1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sunny_sXe [5.5K]
3 years ago
6

F(x)=2x2 – 3x2 – 12x +3 1 -5,5,1) by (-21,21,3) Relative maxima

Mathematics
1 answer:
BlackZzzverrR [31]3 years ago
5 0

Answer:

are you single

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Connor borrows $8,000 at a rate of 19% interest per year. What is the amount due at the end of 7 years if the interest is compou
luda_lava [24]
0.19 * 7 = 1.33 * 8,00 = 10,640
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the shaded region
melamori03 [73]
LxW 5x5=25 If you know one side is five than the other side is 52 because they’re both equal its the radius compared to the diameter radius is five the diameter is 10
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me plz with this answer
Lesechka [4]
$52.50 / 42 = 1.25
$1.25 per each slice 
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which expression is equivalent to √-80?<br> 4√5<br> -4√5<br> -4i √ 5<br> 4i √ 5
miskamm [114]

Answer:

  4i√5

Step-by-step explanation:

\sqrt{-80}=\sqrt{(-1)(16)(5)}=\sqrt{-1}\cdot\sqrt{16}\cdot\sqrt{5}=4i\sqrt{5}

6 0
3 years ago
There are 600 students at a middle school. If 60% of the students are girls, how many students at the middle school are girls?
mash [69]

Answer:

360!

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Who would be interested in using inequalities? What are the benefits
    13·1 answer
  • Eighty-three and seventy-four hundredths minus sixty-one and ninety-seven hundredths equals _____.
    11·2 answers
  • Simple algebra need help!!!​
    9·1 answer
  • A giraffe can run up to 46.93 ft. per second. How far could a giraffe run in 1.8 seconds? Justify your answer
    14·1 answer
  • At a bargain store, Lisa bought 2 shirts that each cost the same amount. Dave bought 4 shorts that each cost the same amount, bu
    10·1 answer
  • Dividing fractions 1/8 / 1/3
    5·2 answers
  • Calculate the unit rate: $19.20 for 6 feet of ribbon
    7·2 answers
  • John order sneakers online. He ordered 2 pairs of Nikes at $50 each and 4 pairs of Yeezy's at $100 each. He also paid a shipping
    11·1 answer
  • Ind the missing value. Hint: Use the number line to find the missing value.-3=blank-11
    7·1 answer
  • PLEASE HELP!!!!!! ILL GIVE BRAINLIEST *EXTRA 40 POINTS** !! DONT SKIP :((
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!