The answer is 0.0016 or 0.0017
The equation <u>6 + 9a = 51</u> can help find out how many adults were in the group.
Answer:
0.4875 cents per ounce
Step-by-step explanation:
16 ounces per pound
1.75 lbs x 16 = 28 ounces
$13.65/28 ounces = .4875 cents/ounce
Check: 0.4875 cents x 28 ounces = $13.65
Answer:
x equals 30
Step-by-step explanation:
An equilateral triangle adds up to a total of 180 degrees so divided 60 into two and you get 30