1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
prisoha [69]
3 years ago
14

Which measurement is the more precise measurement

Mathematics
1 answer:
dlinn [17]3 years ago
4 0

Answer:

Can we get answers to choose from?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Miles traveled, miles to go, fill in the “?”
julsineya [31]

Answer:

The blank is 170

Step-by-step explanation:

The ratio from miles traveled to miles to go is 1:-1

520-0=520

520-100=420

520-200=320

520-350=170

520-520=0

7 0
3 years ago
Name the ordered pair of the origin.
serg [7]
It is (0,0) there ya go :)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
There is no line of symmetry in ________________.
zloy xaker [14]
C) rhombus.
lines of symmetry can only go through symmetrical shapes. rhombuses are not symmetrical.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
2 show by calculation of nature of triangle AMK<br>3 CULCULATE BP MK AK
GarryVolchara [31]

Answer:

if he is the to form a 666

Step-by-step explanation:

what

I

I

I

want to

be

a

story

about

I

2

2

6 0
3 years ago
Heeeeeeeeeeeeelp thx
olga nikolaevna [1]
You would do 64 divided by 6. You would divide it by 6 because it’s himself AND 5 friends. This would get you to 60. So now each friend has ten. Their would be four left over. So now Nick had 14 cards for himself.
6 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 27/10 equal to
    14·1 answer
  • The graph below shows the amount of money left in the school’s desk fund, f, after d desks have been purchased.
    7·2 answers
  • Is it necessary to do all of the calculations to determine the sign of the product?
    15·1 answer
  • MechNerd has 3 dollars. He loses 1 dollar because he is dumb. How much does he have left?
    15·2 answers
  • The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
    5·1 answer
  • Which answers are written in function notation
    11·1 answer
  • The question is below pls help ASAP
    14·1 answer
  • A restaurant charges $5.00 for a slice of pizza that is 1/3 of a pizza and $4.50 for a slice that is 1/5 of a pizza. One day the
    9·1 answer
  • Anyone help pls, IMPORTANT!!!!!! Will give the brainiest. Thank you
    9·2 answers
  • Write a multipication equation that represents the question: how many 3/8 can go in 5/4. need an answer plzzzz
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!