1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firlakuza [10]
3 years ago
11

Question 3 Written response Help please

Mathematics
2 answers:
Readme [11.4K]3 years ago
4 0

Answer:

Brad

Step-by-step explanation:

(5x + 2)/x² = 5/x + 2/x²

= 5x^-1 + 2x^-2

Which is not a polynomial

natali 33 [55]3 years ago
3 0

Answer:

Brad

Step-by-step explanation:

(5x + 2)/x² = 5/x + 2/x²

= 5x^-1 + 2x^-2

Which is not a polynomial

You might be interested in
In the year 2000, the population of a city was 600,000 citizens. The population increases at a rate of 1.8% per year.
Alona [7]
Y=600000(1+1.8%)^(x-2000)
So the population in 2012
Y=600,000×(1+0.018)^(2,012−2,000)
Y=743,232
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The P.E. teacher at Sunshine Middle School wants to know which sports are popular among students in her school. Since it would t
sineoko [7]
28 BECAUSE IT CONTINUES THE PATTERN OF SUBTRACTING 4 FROMTHE AMOUNT PULLED PER GRADE
5 0
4 years ago
The graph below shows the solution set of which inequality? 
lakkis [162]
I hope this helps you

6 0
3 years ago
What is the equation of the line shown in this graph?
igor_vitrenko [27]

Answer:

y=1

You can put equations in a graphing calculator if you aren't sure.

8 0
3 years ago
One week Alaina ran 12 miles in 131.25 minutes. The next, Alaina ran 12 miles in 119.5 minutes. If she ran in a constant pace du
vlabodo [156]
Ou should not increase to more than 12 miles next week<span>; ... </span>25 miles<span> a </span>week<span>, usually a 7 </span>milerun<span> ... before I </span>run<span> a half. Using that method</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Val walks to 2 3/5 miles each day bill runs 10 miles once every four days in four days, Who covers the greater distance
    9·2 answers
  • What's the unit rate $4.80 for 6 cans
    10·1 answer
  • There are 12 bags of apples on a market stall. The mean number of apples in each bag is 8. the table shows the number of apples
    7·1 answer
  • Solve the triangle A=21 C=105 c=5
    7·1 answer
  • If the length, width, and height of a cube all change by a factor of 9, what happens to the volume of the cube?
    13·2 answers
  • Select the two correct answers rhat are equal to 83.04? A. Eighty three and forty one tenths b. (8x 10) + (3x1) + ( 4x 1/10) + 1
    5·1 answer
  • Can someone help please
    14·2 answers
  • I will give brainlest please explain and answer
    6·1 answer
  • IF YOU HELP ME I WILL GIVE YOU 5 STARS AND A BRAINLIEST
    15·2 answers
  • What is the distance between (0,3) and (4,6)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!