What is the question ill try to help
You have to plug them in to see each solution, so the answers that apply would be 65 and 66 all the other answers are less than or equal to 8
Answer:
3x - 4
Step-by-step explanation:
Slope (m): 3
Y-intercept (c): = -4
Equation of Line: Y=mx + c
Y=3x -4
$15.00/11 pounds = $1.3636 per pound$20.00/16 pounds = $1.25 per pound 1.363636 - 1.25 = $0.113636 per pound, less
1.363636 × 20 = $27.27 original price for 20lb