TALK TIME:
1/4 hour : $0.75
What is the unit rate in dollars per hour for Talk time ?
2 answers:
0.75 x 4 = 3.00$
yw, how come that was so hard for you
1/4 hour: $0.75
1 hour:? $
1×0.75÷1/4= $3 per hour, so the unit rate is 3 dollars per hour. Hope it help!
You might be interested in
Answer:
Step-by-step explanation:
U
Answer:
Step-by-step explanation:
a) 310cos25 = 281 N
b) (620 - 281) / cos-18 = 356 N
Answer is: 4% chance of a orange
Answer:
:::::::::::::"::::::
D.