1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Greeley [361]
3 years ago
9

Need to answer quick

Mathematics
1 answer:
Grace [21]3 years ago
5 0

Answer:

1/4 of an acre

Step-by-step explanation:

if you loom at the pattern it starts off as 3/4 then goes 1/4 2/4 3/4 so by that pattern it should be 1/4.

please give brainliest if correct

You might be interested in
Use the graphing calculator to determine the interval on which the inequality log2 (0.7x) log3(3x – 1) is true. Round any decima
Elina [12.6K]

Answer:

[0.373, 16.607]

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tracy measured the weight of her hamster. Her first measurement was 13 ounces. Her second measurement was 1 pound. Which measure
pickupchik [31]

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Doug's $3100 monthly budget is represented by the pie chart below. All<br> amounts are in dollars.
astraxan [27]

Answer:

I would love to answer it but I can't find the pie chart.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the highest common factor of 63 and 81 please no links
Zielflug [23.3K]
The answer is 9 it’s the most common
8 0
3 years ago
Find the prime factorization of the number.<br><br> 168
mamaluj [8]

Answer:

Step-by-step explanation:

The orange divisor(s) above are the prime factors of the number 168. If we put all of it together we have the factors 2 x 2 x 2 x 3 x 7 = 168. It can also be written in exponential form as 23 x 31 x 71

This is what the internet says!

-Alexis ❤

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to find the area of a equilateral triangle that has a perimeter of 21?
    5·1 answer
  • Select the correct answer.
    8·1 answer
  • Please let me know the correct answer.
    9·1 answer
  • Aliyah $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
    13·2 answers
  • you have a coupon for 25% off at the record store, and the cd you want retails for $19.96. how much will it cost you?
    12·2 answers
  • What is the term to term rule of 64 32 16 8 and 4
    13·2 answers
  • Robbie needs to figure out how much money he is going to spend on burgers. He needs 22 in total and it costs $3.99 for 4.
    12·1 answer
  • Rewrite the equation in slope intercept form.
    15·1 answer
  • Brian purchased 4 items that were $1.00 each. The sales tax rate is 5.5%. How much was Brian's total bill including sales tax?
    12·1 answer
  • The value of y varies directly with x. If x = 3, then y = 21. What is the value of x when y = 105?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!