Answer:
tree=4.5 meters tall
Step-by-step explanation:
1.5*3=4.5
Answer:
D is correct.
Step-by-step explanation:
Hoped this helped!
Hoped this helped!Hoped this helped!Hoped this helped!Hoped this helped!Hoped this helped!Hoped this helped!Hoped this helped!
Answer:
1
Step-by-step explanation:
when multiplying fractions it doesn’t matter if they have the same denominator (bottom) just multiply straight across
(6/12)x(6/3)
36/36
1
Answer: Many solutions!
Step-by-step explanation:
Just divide the price by the amount
a) 11/26= $0.42 per pound
b) 33/8 = $4.13 per hour