1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
uranmaximum [27]
3 years ago
10

Does 11/25 have a repeating decimal form

Mathematics
1 answer:
Lady bird [3.3K]3 years ago
8 0
No


Hope that this helps you!
You might be interested in
Given that ABC ~ DEF, solve for x.
Mkey [24]

Answer:

the answer to that is B hope it helps

4 0
3 years ago
wo positive integers are 3 units apart on a number line. Their product is 108. Which equation can be used to solve for m, the gr
castortr0y [4]

Answer:

M(M + 3) = 108

The two numbers would be represented as m and m+3 to show the 3 units apart. So when multiplied, it looks like m times m+3

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Identify a pair of parallel segments.
AURORKA [14]

say ice wallow come out loud its really funny lol

4 0
2 years ago
Find n. Use the pictures for more info
SSSSS [86.1K]

9514 1404 393

Answer:

  A.  5

Step-by-step explanation:

The base AB is twice the length of the midsegment CD.

  8n +10 = 2(5n)

  8n +10 = 10n . . . . . eliminate parentheses

  10 = 2n . . . . . . . . . subtract 8n

  n = 5 . . . . . . . . . . . divide by 2

8 0
3 years ago
From the top of a cliff, which is 120 meters above the water, tha angle of depression of a boat on the water is 18°. How far is
harina [27]
To find how far the boat is from the bottom of the cliff is you’ll use tan;

Tan18degrees=120/x

x=120/tan18degrees

x=369m
4 0
3 years ago
Other questions:
  • The top 2 are A and B and the bottom 2 are C and D
    9·1 answer
  • At a bargain store. Tanya bought 5 items that each cost the same amount. Tony bought 6 items that each cost the same amount, but
    5·2 answers
  • Last Sunday, the average temperature was 8\%8%8, percent higher than the average temperature two Sundays ago. The average temper
    8·1 answer
  • What is 27.3375% as a fraction?
    12·2 answers
  • What is the answer to this sum? 1 + 1
    15·1 answer
  • A store sells 3 ears of corn for $1.
    10·1 answer
  • Diane split 3/4 pounds of candy among 8 people. What is the unit rate in pounds per person? Write your answer in simplest form.
    7·1 answer
  • 2/3 times 4/7 Plz thx
    7·1 answer
  • A company produces the two products, A and B. At least 30 units of product A and at least 10 units of product B must be produced
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ME FAST!! I am close to a 100 so please don't give me a wrong answer.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!