Answer:
Rs.16
Step-by-step explanation:
Divide the cost of Rs.96 by 12 then multiply by 2
cost of 1 pencil = Rs.96 ÷ 12 = Rs.8
cost of 2 pencils = 2 × Rs.8 = Rs.16
Answer:
x = -1
Step-by-step explanation:
f(x) = g(x) when x = -1
Answer:
1000000
ten thousands place : 0
hundred thousands place : 10 x 0 = 0
Answer:
63.
Step-by-step explanation:
49 plus 37 is 86. subtract that by 23 and you get 63.
18.386 rounded to the nearest hundredth would be 18.39