Answer:
91.04497992m²
Step-by-step explanation:
hope this helps
<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
The most accurate way would be the fourth answer, because to estimate 66% of 47 you need to round both as closely as possible. 66% rounds closest to 2/3, and 47 is closest to 48
<span>Simplifying
b4 = 9
Solving
b4 = 9
Solving for variable 'b'.
Move all terms containing b to the left, all other terms to the right.
Simplifying
b4 = 9
Reorder the terms:
-9 + b4 = 9 + -9
Combine like terms: 9 + -9 = 0
-9 + b4 = 0
Factor a difference between two squares.
(3 + b2)(-3 + b2) = 0</span>
4/5÷2/3=x
4/5×3/2=x
12/10=x
1 1/5=x