1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aniked [119]
3 years ago
15

Please help me!!!! It is about linear function equations

Mathematics
1 answer:
jolli1 [7]3 years ago
3 0
Y=5x-3; what is:
y=5x+(-3)
You might be interested in
Dale keeps all of his pairs of shoes in his closet. select the number of shoes that deal could have in his closet. Mark all that
bekas [8.4K]
As it says he keeps 'pairs' of shoes so the answer has to be an even 'number' - ie B, C and E are all possible answers.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Apples are on sale for 5 for $3, how much does one apple cost?
evablogger [386]
The cost of one apple is I think $1.68
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
do males or females feel more tense or stressed out at work? A survey of employed adults conducted online by Harris Interactive
Katen [24]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

any number is a difference

7 0
3 years ago
Help Please! will award brainlest and points
Simora [160]

Answer:

50 points! omg

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
What is 10 times 45 ?
forsale [732]
Ten times 45 is equal to 450

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the ratio equivalent to 3/10
    15·1 answer
  • You have a 32 foot fence arouind a square garden.There are 4 equal sections. You paint 1/3 of the section of the fence. What fra
    8·1 answer
  • Two equations are given below:
    12·1 answer
  • Please study the graph and select all the true statements.
    13·1 answer
  • Select all of the following statments that are true
    8·1 answer
  • Please help with picture below.
    6·1 answer
  • A farmer has enough food to feed 20 animals in his cattle for 6 days. How long would the food last if there were 10 more animals
    5·1 answer
  • Solve for x and show work.
    10·1 answer
  • Solve for x: 4(x + 2) = 3(x-2)
    7·1 answer
  • Please help these are review questions for my test tomorrow and i cannot figure them out on my own
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!