1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RUDIKE [14]
3 years ago
8

A bottle containing 64 fluid ounces of juice costs $3.84. What is the unit rate?

Mathematics
2 answers:
julsineya [31]3 years ago
6 0

$0.06 for one fluid ounce would make the most sense.

kompoz [17]3 years ago
6 0
3.84/64= .06 per ounce
You might be interested in
HHHEEEEEELP PLEASE!!!! NEED ASAP!!!! HUUUURRRRYYYY
Monica [59]

Answer:

idk im dumb just like you dude


Step-by-step explanation:


4 0
2 years ago
Pat has a fever.His temperature is 99.3F. If the conversation is Celsius is C=5/9(F-32), what is the most accurate measurement o
Dmitriy789 [7]

Answer:

37.4

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
The_is the vertical distance between two points
Korvikt [17]

Answer:

Slope

Step-by-step explanation:

slope is the ratio of the vertical and horizontal changes between two points on a surface or a line

5 0
2 years ago
Write an expression for the difference between 10 and x
Flauer [41]
The expression is 10-x=
8 0
3 years ago
2) What is the value of the digit 2 in the number 529?*<br> 12<br> 20<br> 29<br> 200
alex41 [277]

Answer:

20

Step-by-step explanation:

2 in 529 is in the tens place - 10

So if 2 is in the tens place, we have 20 as the value of 2.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • True or false.4pounds=64ounces
    12·2 answers
  • The data value that occurs most often in a data set is the ____________.
    10·1 answer
  • At the market, 2.4 pounds of peas cost 1.68 dollars. How much does one pound of peas cost?
    14·1 answer
  • Write 4 : 2 in form 1 : n
    9·1 answer
  • Isabella and Madeline share a bag of cherries. if isabella eats 25% of the cherries and there are 76 cherries in the bag, how ma
    12·1 answer
  • Find the equation of the line that contains the given point and with the given slope. Write the equation in slope-intercept form
    13·1 answer
  • What is the diameter of this circle? A) 2 cm B) 3.14 cm C) 4 cm D) 8 cm
    10·1 answer
  • Drag and drop the reasons to correctly complete each box.
    7·1 answer
  • Zen Garden Café uses 9
    13·1 answer
  • Find x if h(x)= -2 and h(x)=12/x
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!