1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AleksAgata [21]
3 years ago
8

Can someone helpp ??

Mathematics
1 answer:
KIM [24]3 years ago
7 0

Answer:

21.24°

Step-by-step explanation:

I hope it helps :)

You might be interested in
1.5 cups per day how many gallons per weeek? (1gallon =16cup)
anyanavicka [17]
So as you know, one gallon has 16 cups, and there's 7 days in a week. So, if you multiple 1.5 by 7 you would get 10.5 cups per week, then divide that by 16 and get .65625 gallons per week.
8 0
3 years ago
-g+2(3+g)=-4(g+1) answer please?
RideAnS [48]

Answer:

3+g=- 134

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Matt decides the length of his table will be 15 in. He calculates that the area of the table is 30 in. squared. Determine if Mat
Allushta [10]

Answer:No Matt's calculation is not correct.

Step-by-step explanation:

We have to multiply by the number of the area.If it is 4 inches we multiply by 4

15 x 4 =60

A=4 inches squared

A=LxW (length x width )

so you can say that:

Matt is incorrect because He skipped  the step of multiplying 2 by 2 in the formula which is where we get 4 from.

8 0
3 years ago
Whats equivalent to 4/16
Rashid [163]
1/4, 0.25, and 25%.

Hope this answer helps! feel free to ask any additional questions :)
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Derick says "bruh" 400 times in 5 days, and he also says "bruh" 925 times in 12 days. What is the rate of change?
Oduvanchick [21]

Answer:

The answer is 75.

Step-by-step explanation:

Average rate of change = Δy/Δx

y^2 -  y^1/x^2 - x^1

925 - 400/12 - 5 = 525/7 = 75

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Three notebooks at school supply store cost $4.76.<br> What is the unit rate?
    9·1 answer
  • Which is a better estimate for the weight of a rice cake 8 kilograms or 8 grams
    11·1 answer
  • 20×0.25 decimal operations multiplication<br>​
    14·2 answers
  • When Marcus weighed the watermelon in his garden a week ago, it weighed 2.8 pounds. Yesterday, the watermelon weighed 4.67 pound
    10·1 answer
  • Simplify 5x + 2 – 4x + 3
    5·1 answer
  • How to sovle this equation
    8·2 answers
  • (The question is in the photo)
    13·2 answers
  • Write an expression for the number of days in y hours.
    7·1 answer
  • What Ordered pairs would you proud to show the puppies weigh on a coordinate grid? How do you think the ordered pairs would be d
    13·2 answers
  • Help math<br>look at pic​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!