Just imagine having 6 one blocks. Then you have 7 groups of those 6 one blocks. Then that's it!
Answer:
53.85%
Step-by-step explanation:
there are 24 prime cards in a deck
52-24=28
28 is the number of non prime cards in a deck of cards
then you do 28/52=53.85%
Answer:
To do this, just do 12 divided by 4.80 = 2.5 dollars per can at Corner Grocery, and at Max's Market 15 divided by 5.25 = 2.85 per can. So the Corner Grocery has a better unit price by 35 cents.
Thanks for your question.
Answer:
okj
Step-by-step explanation: