1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vlabodo [156]
3 years ago
14

Answer will get brainliest

Mathematics
1 answer:
Artemon [7]3 years ago
3 0

1. outcome

2. probability

3. equally likely

4. likely

5. certain

6. unlikely

7. impossible

Hope this helps! If you have any more questions or need further clarification then please comment down below or message me! Good luck!

You might be interested in
A salesman makes 4% commission on sales. What is his commission on $8,472 worth of sales?
Slav-nsk [51]

Answer:

The answer is $12,000 I think check to be sure...Sorry in advance I'm not the best at math guys...    

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
11 y + 4 one step equations
mixas84 [53]
I think its 15+y or 15y im not surw
8 0
3 years ago
My question is when multiplying scientific notations, after taking say, (8.2 * 4.5) and (10^9 * 10^-5) are you multiplying the 8
Kazeer [188]

Answer:you are adding them

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Henry spent 7 6/9 hours working on his reading and math homework.If he spent 6 7/8 on his reading homework,how much time did he
jeyben [28]
GCM of 8 and 9 is 72

6/9 = 64/72
7/8 = 63/72


1 1/72
6 0
3 years ago
A number that when multiplied equals 576 but when added equals 48
Flauer [41]
...... 24 is the answer
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Fun world charges a flat rate of $10.00 per day for stroller rental plus $2.00 per hour the stroller is being used. If the numbe
    12·1 answer
  • This year the school basketball team spent $400 on uniforms. Next year they will spend $600. What was the percent increase?
    14·2 answers
  • (Picture Included) <br> Can someone help me on 6 and 8?
    11·2 answers
  • Please help<br> Thank you
    10·1 answer
  • Someone please help me!
    8·1 answer
  • I need help with this as well I can not get it right!
    7·2 answers
  • A box of cereal costs $3.69. The box has 13.7 ounces of cereal. About how much does each ounce cost?
    15·2 answers
  • MATH!!!
    14·1 answer
  • What is the radius of a sphere with a volume of 797 ft^3to the nearest tenth of a<br> foot?
    13·1 answer
  • Round to the nearest thousand. Use the number line to model your thinking. 32,879
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!