1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vovangra [49]
2 years ago
7

) Solve this equation: − 10 + = 8 + 2 − 18

Mathematics
1 answer:
nikitadnepr [17]2 years ago
4 0

Answer:

I think the question is wrong check ur question and I will answer

You might be interested in
A company charges $85 per hour for jet ski rentals plus $7 per hour for fuel. Their competition charges $84 per hour plus a flat
loris [4]
85x + 7x= 84x + 40

Simplified further

92x = 84x + 40
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Do respond to this it was accident
natka813 [3]
I want points!!!!!!!!!!!!!!!!
3 0
2 years ago
A package of 25 wristbands cost $5.25. At this rate, what is the cost of 1 wristband in dollars and cents?
azamat

Answer:

$0.21

Step-by-step explanation:

We can set up a proportion. Say x is the cost of 1 wristband:

\frac{5.25}{25} =\frac{x}{1}

Now, we cross multiply:

25x = 5.25

Solving for x, we see that x = 0.21.

Thus, the answer is $0.21.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find x in the proportion x:6= 25:5​
Andrews [41]

Step-by-step explanation:

\frac{x}{6}  =  \frac{25}{5}  \\

\frac{x}{6}  =  \frac{5}{1}  \\

x = 30

5 0
2 years ago
Jason can travel 24 3/4 miles in one half hour what is his average speed in miles per hour
BARSIC [14]
Average speed = 24 3/4 / 1 1/2 = 99/4 / 3/2 = 99/4 x 2/3 = 16 1/2 miles per hour.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • NEED HELP I WILL GIVE THE MOST BRAINLIEST TO THE FIRST ONE THAT ANSWERS
    6·1 answer
  • How to solve the problem
    9·1 answer
  • If f(t)=3t^2+11 find f(7)
    12·2 answers
  • What is the first step in solving the equation 2/3 x+1/2 x+2=5
    11·2 answers
  • Plz plz help me plz help plz plzplzplz help me plz plz plzplzplzplz
    7·2 answers
  • What number should be placed in the box to help complete the division calculation. Pls help
    6·1 answer
  • X<br> −<br> 3<br> 4<br> =<br> 8<br> Which value of <br> x<br> satisfies this equation?
    15·1 answer
  • Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?​
    12·2 answers
  • This is for imnotalexchill, imnotdanielchill, wolfgang21, iaintsusreally, and immagangstersike....
    5·2 answers
  • What is the equation for the line shown on this graph?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!