Join QuestionCove for this, we have plenty of helpers willing to help!!
Answer:
D
Step-by-step explanation:
am i too late:(??
Convert 12 pounds to ounces which is 192 ounces.
Divide the price by the ounces. That would get $0.09765625 rounded to $0.10 per ounce.
Answer:
For 5 the yellow square stays the same, while the blue adds 2 each time.
5. 1(2x) something like that.
6. 3 is 6 4 is 7 5 is 8
I have gotten too old for this, my bad somethings just dont make sense anymore.